----- Özgeçmiş

Özgeçmiş

20 Mart 1988 İstanbul doğumlu olan Ömer Arvas aslen Vanlıdır. 2010 yılında Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden “Yerel Yönetimlerde Halkla İlişkiler Kullanımı ve AK Parti Örneği (İstanbul ve Kocaeli Büyükşehir Belediyeleri)” başlıklı teziyle mezun oldu.

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Küresel ve Bölgesel Çalışmalar bölümünde yazdığı 'AK Parti Döneminde Avrupa Birliği İle İlişkiler' başlıklı projeyle 2017 yılında yüksek lisans derecesi aldı.

2011'de AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığında göreve başlayan Ömer Arvas, 2015'te AK Parti'nin resmi yayın organı olan Türkiye Bülteni dergisinin yazı işleri müdürü oldu. Derginin faaliyetleri kapsamında pek çok siyasetçi ile röportajlar gerçekleştirdi.

2016'da AK Parti Sosyal Medya Koordinatörlüğü görevine getirilen Ömer Arvas, hem partimizin kurumsal sosyal medya faaliyetlerinin yönetmekle beraber hem de sosyal medya üzerinden partimizin söylemlerinin aktarılmasındaki koordinasyonu yürütmektedir.

AK Parti teşkilatlarına sosyal medyayı doğru ve etkili kullanabilmesi adına periyotlar halinde il il ve bölgesel eğitimler verdi.

Aynı zamanda birçok kamu kurumu ve belediyelere kurumsal hesapların etkili kullanımı üzerine eğitimler gerçekleştirdi.

AK Parti Siyaset Akademisi, TÜGVA ve çeşitli gençlik derneklerinde sosyal medya üzerine konuşmalar yaptı.

Seçim kampanyalarında “açık hava, tv, radyo, dijital planlama, yerel reklamlar” alanlarının koordinasyonunda aktif görev almıştır.

Ömer Arvas evli ve bir çocuk babasıdır.

Signature

Fotoğraflar


Close Zoom